2021-07-25     jakuba, Krzysztofa, Walentyny

24 maja Komisja XVI Przeglądu  w składzie: Agnieszka Ciesielka, Zbigniew Przychodzki, Michał Polaczyk  wybrała najlepszych recytatorów gwarą. Gratulujemy nagrodzonym, wśród nich naszym uczniom, którzy licznie wzięli udział w konkursie. Dziękujemy za trud przygotowań, zarówno uczestnikom, jak i ich nauczycielom i rodzicom.

Ministerstwo Edukacji i Nauki rekomenduje popularyzację broszury edukacyjnej przeznaczonej dla rodziców i uczniów. Aby zapoznać się z materiałem należy "kliknąć" w grafikę.

DZIECI W WIRTUALNEJ SIECI

Od 1 kwietnia br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii  i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane są objęte tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia badania jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

Obowiązkową metodą udziału jest samospis internetowy – na stronie internetowej
spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie korzystając z punktów przygotowanych w urzędzie statystycznym lub urzędzie gminy i miasta, albo przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99.
Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi.

Odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

Bieżące informacje na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 są zamieszczane na stronie internetowej spis.gov.pl.

Drużyna dziewcząt w składzie: Julia Berszakiewicz, Kalina Berszakiewicz, Nikola Dyda, Emilia Kramarczyk, Zuzanna Ligas, Daria Naglik, Wiktoria Słowik, Justyna Spodnik zdobyła dziś I miejsce w zawodach mini piłki siatkowej uzyskując awans do zawodów powiatowych. Najlepszą zawodniczką turnieju została Justyna Spodnik. Gratulujemy i życzymy sukcesów w powiacie!

Drużyna chłopców w składzie: Szymon Karkula, Oliwier Mastalski, Sylwester Mirga, Maciej Styrylski, Mateusz Tokarczyk, Tomasz Szczepaniak, Tomasz Ciesielka, Mikołaj Ciesielka zdobyła dziś II miejsce w zawodach mini piłki siatkowej uzyskując awans do zawodów powiatowych. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Karkula. Gratulujemy i życzymy sukcesów w powiacie!

Dziś w  Turnieju Piłki Nożnej na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej nasza drużyna chłopców w składzie: Adrian Berger, Marek Ciesielka, Mateusz Hamerski, Oliwier Kurnyta, Paweł Symela, Mateusz Szczepaniak, Dawid Węglarz, Kacper Wiercioch, Nikodem Zachwieja zajęła I miejsce  wygrywając z drużynami z Grywałdu i Tylmanowej. Tym samym uzyskała awans na zawody powiatowe.
Chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych wygranych!!!

17 maja nasza drużyna wzięła udział w zawodach piłki nożnej, które odbyły się na boisku  „Orlik”
w Szczawnicy.

Tydzień upłynął pod znakiem warsztatów, które codziennie poświęcono innej pozycji książkowej dostępnej w naszej bibliotece: „Księga orgiami”, „Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik”, „Zagadki detektywistyczne”, „Księga wiedzy”. Podsumowaniem były zajęcia – „Co to za okładka?”- układanie puzzli przedstawiających okładki książek znanych dzieciom.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

[1] 2 [3]