2020-02-22     Małgorzaty, Marty, Nikifora     "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen

Dnia 12 grudnia nasi uczniowie wzięli udział w powiatowych zawodach pływackich zdobywając dwa brązowe medale w stylu dowolnym i grzbietowym.

Tradycyjnie, z okazji mikołajek, nasi uczniowie wzięli udział w Szkolnym Dniu Teatru w Dworku Gościnnym. Najmłodsi obejrzeli przedstawienie "Dzieci z Bullerbyn", klasy 4-6 "W krainie mitów". Dla najstarszych przygotowano spektakl "Samotni w tłumie".

W tym roku Pan Dyrektor wraz z Rodzicami spotkali św. Mikołaja, który poprosił o przekazanie grzecznym dzieciom - uczniom SP1 - słodkości oraz życzeń, aby zawsze starały się być grzeczne, szanowały Rodziców i starszych i dobrze się uczyły. Dzieci podziękowały św. Mikołajowi a dodatkowo zaakcentowały dzisiejszy dzień ciekawymi wzorami kapci, które chętnie zaprezentowały.

Przy Pienińskim Oddziale PTTK w Szczawnicy utworzono punkt weryfikacyjny Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK.

Informuję, że do realizacji zadania "Wyposażenie w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy" wybrana została oferta firmy INTERDESK Rafał Słowik, ul. Adama Rapackiego 22, 42-520 Dąbrowa Górnicza, za cenę 31 400 zł /brutto/.

Dnia 29 XI 2019 w piątek późnym popołudniem pasjonaci poezji wraz z Rodzinami zgromadzili się w "Jedynce" aby zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie. W kolejnej już odsłonie konkursu recytatorskiego "Nie bój się marzyć o niebie" najlepsi uczniowie z klas 0- VIII prezentowali się szerszej publiczności i zacnemu jury w składzie: Pani Alina Lelito, Pani Magdalena Zaborowska, Pani Jadwiga Piotrowska.

ZAPRASZAMY !!!

Wszystkich Rodziców naszych uczniów zapraszamy na wywiadówki śródsemestralne, które odbędą się 2 grudnia 2019 r. od godz. 16:00.

W tym roku w naszej szkole odbyła się siódma edycja zbiórki darów dla polskich dzieci na Ukrainie.

W czwartek, 21 listopada, piątoklasiści zorganizowali dyskotekę andrzejkową.

Zamieszczamy WYKAZ PODRĘCZNIKÓW obowiązujących w naszej szkole w roku szkolnym 2019 - 2020. Uczniowie otrzymają podręczniki bezpłatnie za wyjątkiem poręcznika do religii we wszystkich klasach oraz podręcznika do języka niemieckiego w klasach 4 - 6, które to podręczniki rodzice musza zakupić we własnym zakresie.

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

[1] 2 [3]