I SPOTKANIE - 27.11.-30.11.2000 r. Szczawnica

Druga wizyta delegacji z Schöneiche w naszej szkole.

27.11.2000 - 30.11.2000

Od 27 do 30 listopada w naszej szkole i naszym mieście przebywała po raz kolejny delegacja z Niemiec. Tym razem odwiedzili nas uczniowie z tamtejszej szkoły wraz ze swoimi nauczycielami. Grupa liczyła 22 uczniów i 8 opiekunów.
Młodzież przyjęły do swoich domów rodziny uczniów naszej szkoły. Opiekunowie zostali zakwaterowani w hotelu.
28.11.2000r nastąpiło oficjalne powitanie gości w szkole. Uczniowie z Schöneiche oraz ich opiekunowie zostali zaproszenie do wzięcia udziału w lekcjach w trzech klasach. W klasie III mieli możliwość poznania polskich zwyczajów andrzejkowych. W klasie IV zapoznali się z tradycjami mikołajkowymi. Uczestniczyli również w lekcji języka polskiego w klasie V, gdzie mogli poznać sylwetkę patrona szkoły, Henryka Sienkiewicza.
Po lekcjach i wspólnym śniadaniu, goście zaprezentowali nam przygotowany przez siebie spektakl teatralny.
Po południu dzieci z Schöneiche przebywały w polskim rodzinach. Razem z gospodarzami zwiedzały miasto. Wieczorem, o godz. 17.00 polscy i niemieccy uczniowie bawili się na dyskotece w Bacówce w Jaworkach.
29.11.2000r odbyła się wycieczka do zakopanego. Po drodze goście zwiedzili zaporę wodna w Czorsztynie orasz zamek w Niedzicy.
Wieczorem w szkole odbyło9 się spotkanie nauczycieli i opiekunów z Schöneiche z nauczycielami naszej szkoły. Zebrani mogli wymienić doświadczenia pedagogiczne i porozmawiać o dalszej współpracy. Goście przywieźli prezenty dla uczniów naszej szkoły- kasety video z krajobrazami Schöneiche, książki oraz akwarium do hodowli rybek.
30.11.2000r pożegnaliśmy naszych gości.