2014-09-20     Eustachego, Faustyny, Renaty     "Sprawiedliwi mało mówią, a wiele czynią" - Z Talmudu

Na spotkaniach z rodzicami 17 września br. dokonano wyborów rad klasowych oraz przedstawicieli do Rady Rodziców Szkoły. Rada Rodziców wybrała swoje władze na rok szkolny 2014/2015.

W piątek 19 września 2014 r. dzieci z klas pierwszych  uczestniczyły w uroczystym, pasowaniu na czytelników i spotkaniu autorskim z panem Rafałem Lasotą zorganizowanym przez szkolną bibliotekę.

Podobnie jak niemal w całej Polsce, także w Szczawnicy odbyła się już trzecia edycja akcji Narodowego Czytania, zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W poprzednich latach czytano  fragmenty „Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza oraz utwory Aleksandra Fredry.W tym roku zaprezentowano  „Trylogię" Henryka Sienkiewicza.

Wprowadzamy w naszej szkole Dziennik Elektroniczny. Po okresie konfiguracji będziecie Państwo mogli otrzymać dostęp do podstawowych funkcji umożliwiających sprawdzanie postepów w nauce i frekwencji swojego dziecka. Możliwy będzie także kontakt z nauczycielem.

Zapraszamy na zebrania 17 wrzesnia. Wkrótce również dalsze informacje.

Kliknij w obrazek

Jesteś uczniem Szkoły Podstawowej w Szczawnicy? Lubisz pozytywną rywalizację? Chcesz wykazać sie swoją wiedzą i umiejętnościami? A może masz inny ważny powód?

W najbliższy poniedziałek, 1 września, rozpoczniemy nowy rok szkolny 2014/2015. Spotkamy sie wszyscy w sali gimnastycznej o godzinie 10:15. Po przywitaniu i podaniu nowych informacji poszczególne klasy spotkaja sie w salach z wychowawcami, poznaja plany na nowy rok szkolny i podzielą się wspomnieniami z wakacji. Zakończenie tych spotkań przewidywane jest około godziny 11:30.

Wczesniej, o godzinie 9:00, w kościele parafialnym odbędzie się Msza św. inaugurująca rok szkolny.

INFORMACJA UMiG i ZESPOŁU EKONOMICZNO ADMINISTRACYJNEGO OŚWIATY W SZCZAWNICY

Wiadomość, której szukasz nie jest już publikowana na stronie główniej? Sprawdź więc archiwum!