2014-07-24     Kingi, Krystyna, Michaliny

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

27 czerwca 2014 roku, w piątek, zakończyliśmy rok szkolny. Rok bardzo udany dla naszej szkoły. Wiele było w nim sukcesów naukowych, artystycznych i sportowych. Przeżywaliśmy ważne wydarzenia i święta. Kronikę minionego roku szkolnego znaleźć można "na kartach" tej witryny internetowej oraz na FB.

ZDJĘCIA Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

Tak szybko upłynął czas. Sześć lat minęło i przychodzi nam się rozstać. Pamiętajmy o tych latach spędzonych w szczawnickiej Jedynce. Życzymy absolwentom wszystkiego dobrego w kolejnych etapach edukacji.

Rozpoczynamy zapisy do świetlicy szkolnej na przyszły rok szkolny 2014/2015.

Fotorelacja z pobytu naszych piątych klas na "zielonej szkole" we Władysławowie.

Bydgoszcz to ósme co wielkości, położone w północnej Polsce i największe w obrębie województwa kujawsko-pomorskiego – miasto, które w maju gościło delegacje ponad czterdziestu szkół noszących imię Henryka Sienkiewicza na XXII Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich.

Na wycieczkę do Rabki Zdroju postanowiły wybrać się dwie grupy z klas zero. Klasa 0 a wraz z Panią Anną Oleś oraz 0 c z Panią Marzeną Opielą. Rodzice bardzo licznie stawili się 20 maja przed szkołą by pożegnać swoje pociechy i pomachać im na drogę.

Powstał Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, na który przeznaczono ponad miliard złotych. Na skutek braku porozumienia między ministerstwami ani złotówka nie zostanie przeznaczona bezpośrednio na działania dla dzieci i młodzieży.

26 maja najmłodsi uczniowie z klas zerowych postanowili zrobić swoim Mamusiom niespodziankę i zaprosili je do szkoły na występ z okazji Dnia Matki. Przygotowali z tej okazji występy tańca góralskiego; inscenizację pt. Grymaśna Stokrotka jak również mnóstwo życzeń płynących prosto z dziecięcych serc. Nie mogło również zabraknąć kilku pięknych piosenek w których dzieci chciały wyrazić swoją miłość i podziękowanie za trud włożony w ich wychowanie. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na krótką prezentację multimedialną przygotowaną specjalnie na tę ważną uroczystość.  Gdy  już wydawało się, że  występ dobiega końca dzieci podbiegły do swoich Mam żeby wręczyć  im prezenty. Każda z Mam z uśmiechem na twarzy udała się do Sali lekcyjnych  w których czekały pyszne ciasta i pachnąca kawa.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom zaangażowanym  i chętnie współpracującym ze szkołą  podczas wszystkich  naszych uroczystości.

Wszystkich  również gorąco zachęcamy  do  obejrzenia galerii zdjęć aby jeszcze raz wspólnie przeżyć ten wspaniały dzień.

Zobacz zdjęcia

Jak ważna jest znajomość języków obcych, wie każdy, kto choć raz wyjechał na wakacje poza granice Polski. Większość europejczyków porozumiewa się w języku angielskim, który jest chyba najpopularniejszym językiem świata. Dla wszystkich tych, którzy przynajmniej w stopniu dobrym opanowali angielską gramatykę i mają bogaty zasób słownictwa polecamy elektroniczną wersję przygód Harrego Pottera.

1 [2] [3]