2015-11-25     Elżbiety, Katarzyny, Klemensa     "Przyjaźń wypływa z wielu źródeł, z których największym jest szacunek". Daniel Defoe    

23 listopada naszą szkołę odwiedził zespół „Flamenco Kwartet" z Łódzkiego Biura Koncertowego „Wirtuoz". Artyści przedstawili krótką historię i charakterystykę tańca, muzyki, śpiewu i stroju. Uczniowie mogli wziąć udział w lekcjach tańca, zabawach i konkursach.


W dniu dzisiejszym odbyły się pierwsze zajęcia edukacyjne z cyklu „Bezpieczn@sieć", przygotowane dla uczniów naszej szkoły w ramach rządowego programu „Bezpieczna +".


W czwartek 19 listopada na sali sportowej w Szkole Podstawowej w Krośnicy zostały rozegrane Igrzyska Sportowe w Minikoszykówce chłopców. Nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce premiowane awansem do igrzysk na szczeblu powiatowym.


W listopadzie rozpoczęliśmy realizację projektu, mającego na celu zwiększenie świadomości oraz bezpieczeństwa uczniów kształcących się w naszej placówce. Czynności te mogliśmy podjąć, dzięki wsparciu, jakie szczawnicka „Jedynka" otrzymała w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015 - 2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - „Bezpieczna+".


W dniu dzisiejszym, 11 listopada 2015 r., odbył się w Pieninach VI Masowy Szczawnicki Bieg Niepodległości. W imprezie wzięło udział 356 zawodników (zgłoszonych ponad 470, ale nie wszyscy dotarli na start zniechęceni być może nienajlepszą pogodą) i niezliczone rzesze kibiców, którzy przybyli pod Karczmę „U Polowacy", by wspierać swoich faworytów.


W piątek, 6 listopada,  w Kopalni Soli w Wieliczce, uczniowie klasy IIIa odebrali nagrody w konkursie "Bezpieczna droga do szkoły". 


W dniu 20 października 2015 r., dziesięcioro uczniów naszej szkoły przystąpiło do szkolnego etapu Konkursu Tematycznego „Małopolski Baltie 2016", zorganizowanego przez firmę SGP Systems i Kuratorium Oświaty w Krakowie, a już w grudniu siedmioro z nich weźmie udział w etapie rejonowym.


4 listopada o godzinie 15.00, 35 uczniów z oddziału przedszkolnego i klas I - III zaprezentowało wiersze dla dzieci o tematyce religijnej. Zostali oni wyłonieni przez wychowawców w drodze „eliminacji klasowych", co już było dla nich ogromnym wyróżnieniem. Każdy uczestnik po zaprezentowaniu wiersza otrzymał pamiątkowy dyplom, oraz drobny upominek.


Podobno w Zakopanem żyje całkiem sporo górali, którzy nigdy w życiu nie byli na Giewoncie. Podejrzewamy, że i w Szczawnicy znalazłoby się wielu, którzy nie byli nigdy na Trzech Koronach.


1 [2] [3] [4]
Liczba gości :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska