2016-09-26     Cypriana, Justyny, Łucji     "Ludzie nie mogący osiągnąć tego, co nieodzowne, trudzą się nad tym, co zbędne" - Johann Wolfgang Goethe

Trwa Rok Henryka Sienkiewicza. Ogłaszamy więc Konkurs Filmowy dla uczniów szkół z powiatu nowotarskiego (podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych), którego szczegóły znajdziecie w REGULAMINIE

ZAPRASZAMY

Aż 67 poprawnych odpowiedzi w ciągu zaledwie dwóch minut, to wynik ubiegłorocznego zwycięzcy konkursu, zorganizowanego w ramach V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.Średnio, tylko 1,79 sekundy potrzebowała ubiegłoroczna MISTRZYNI TM na odczytanie wygenerowanego przez system i wyświetlonego na monitorze działania, dokonanie szybkich pamięciowych obliczeń, sprawnie wprowadzenie wyniku z klawiatury oraz zweryfikowanie i zatwierdzenie go.
Czy ktoś pobije ubiegłoroczny rekord?

Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym zebrania z rodzicami uczniów naszej szkoły. Odbędą się one w dniu 22 wrzeesnia 2016 r. od godz. 16:30. Na zebraniach tych zapoznamy Państwa z planami szkoły na rozpoczęty właśnie rok szkolny. Poprosimy również o aktualizację klasowych Rad Rodziców i zebranie przedstawicieli klas (przewodniczących) na spotkaniu Szkolnej Rady Rodziców.

Serdeczne przywitanie po wakacjach w odnowionej sali gimnastycznej odbyło się z udziałem wielu rodziców. Szczególnie serdecznie witaliśmy naszych najmłodszych - uczniów klasy pierwszej i dwóch grup "zerówek".

Jutro, w czwartek, 1 września o godz. 8:00 rozpocznie się Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny. Po jej zakończeniu przejdziemy do szkoły, gdzie w sali gimnastycznej odbędzie się rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Po ogólnym spotkaniu uczniowie wraz z nauczycielami udadzą się do klas, gdzie przywitają się po wakacjach i poznają plan zajęć na nastęone dni. Zakończenie pierwszego dnia w szkole nastapi ok. godz. 10:30

Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z nowym planem lekcji.

Pani Bożena Nowak, moja zastępczyni, zakończyła pracę zawodową i przeszła na emeryturę.

Z wielkim smutkiem zawiadamiam, że 6 sierpnia 2016 roku zmarła Pani Bronisława Świerz.

Informuję, ze z powodu urlopu pani sekretarki nasz szkolny sekretariat będzie nieczynny od 1 do 15 sierpnia.

Te słowa i nie tylko, bo jeszcze: „Kocham Waszą szkołę. Dziękuję za dobro i serce, pozostanie to w mojej pamięci”, zawarł w krótkim liście do nas Antoni Cybulski – „Człowiek Sienkiewicza”.

1 [2]