2015-05-23     Leoncjusza, Michała, Renaty     "Wszelki gniew, wszelką nędzę i moc wszelką, złe losy zmoże, kto zbrojny miłością". Michał Anioł

W piątek, 8 maja, trójka naszych młodych artystów wzięła udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej i Niemieckiej organizowanym przez Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem. Impreza miała charakter przeglądu solistów wykonujących piosenki w języku angielskim lub niemieckim.

Bardzo proszę o zapoznanie się z bardzo ważnym komunikatem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczawnicy. Termin kontaktu i składania wniosków upływa z dniem 15 maja 2015 r.

Maj i czerwiec, to ostatnie miesiące roku szkolnego. Właśnie teraz ważyć się będą losy promocji naszych uczniów a także końcowych cenzurek absolwentów. Końcowe miesiące są tez czasem wielu wydarzeń i aktywności.

Sukcesem naszej drużyny szczypiornistów zakończył się turniej na szczeblu Ośrodka Szczawnica.

Światowy Dzień Ziemi, to święto obchodzone na całym świecie już od 45 lat. Promuje ono postawy ekologiczne wśród mieszkańców Ziemi. W tym roku spotkanie w naszej szkole przebiegło pod hasłem "Z energią zmieńmy źródła".

W czwartek 9 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniu zorganizowanym w ramach projektu realizowanego przez Urząd Miasta i Gminy Szczawnica. Podczas tej nietypowej lekcji ekologii uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach związanych z odpadami oraz poznali sposoby segregowania śmieci.

1 kwietnia jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, gdyż o godz. 9:00 rozpoczną swój sprawdzian nasi szóstoklasiści. Prosimy ich o przybycie najpóźniej na godz. 8:30. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki !!!

Po złożeniu deklaracji przez rodziców podaję plan pracy szkoły w czasie rekolekcji. W rekolekcjach nie biorą udziału klasy "0".

Rekolekcje odbywają się od środy do piątku. Każdy dzień rozpoczynamy o godz. 8:00 lekcjami według specjalnie ułożonego planu, który publikujemy poniżej (należy kliknąć tą wiadomość). Po trzech lekcjach uczniowie udają się pod opieką nauczycieli do kościoła. Po zakończeniu nauk rekolekcyjnych, czyli ok. godz. 12:00 uczniowie udają się do domów, młodsi są odbierani przez rodziców pod kościołem.

Zgłoszeni uczniowie, według sporządzonych list, powracają pod opieką nauczycieli do szkoły na obiad oraz świetlicę. Zbiórki tych uczniów będą ogłaszane pod koniec nabozeństw.

1 [2] [3]