2014-04-16     Bernarda, Biruty, Erwina     "Największą satysfakcją w życiu jest świadomość, że się nikogo nie skrzywdziło". Anyfanes

Jeżeli interesujesz się życiem zwierząt i przyglądasz się otaczającej przyrodzie, to są to quizy właśnie w sam raz dla ciebie.

W poniedziałek, 14 kwietnia, odbyło się kolejne spotkanie Ligi Matematycznej.

7 kwietnia odbyła się II runda Ligi Matematycznej.

Pierwszy kwietnia w wielu krajach świata kojarzy się głównie z psikusami, psotami i dużą dawką humoru. Jest to dzień, w którym chyba każdy z nas próbuje kogoś wprowadzić w błąd.

Dzisiaj wystartowała "Liga Matematyczna". Pierwsza runda przyniosła pierwsze punkty uczestnikom. Zwycięży najlepszy po sześciu rundach i rozgrywce finałowej.

Na zaproszenie uczniów klas piątych i nauczycielki przyrody, gościł w naszej szkole dzisiaj pan Tomasz Moskalik.

Przypominamy o zasadach rekrutacji do Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy. Szczególnie ważne jest, aby rodzice wszystkich dzieci urodzonych w roku 2007 oraz w pierwszym półroczu roku 2008 dokonali zgłoszenia swojego dziecka do szkoły. W sprawach Państwa wątpliwości i pytań informacji udziela Dyrekcja i sekretariat szkoły, codziennie w godzinach 7:00 - 14:30.

ZASADY REKRUTACJI - ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Wystawa archiwalnych modlitewników.

W tym roku szkolnym konkurs skierowany był do Rad Rodziców w szkołach i przedszkolach, a także do uczniów urodzonych w latach 2005, 2006, 2007, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat. Celem konkursu było promowanie i upowszechnianie najciekawszych inicjatyw podejmowanych w celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej oraz promowanie aktywnego stylu życia, bezpieczeństwa i zdrowia wśród najmłodszych.

W dniu 27 lutego w naszej szkole odbyły się Igrzyska Powiatu Nowotarskiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Drużyna naszych siatkarek rozegrała wspaniały turniej, wykazując się dużymi umiejętnościami technicznymi i taktycznymi. Po wyjściu z grupy na pierwszym miejscu, dziewczęta wygrały półfinały, a następnie w meczu finałowym o złoty medal, po zaciętej walce i wyniku 1:1 w setach, w decydującym tie-breaku uległy nieznacznie drużynie dziewcząt z Jabłonki, zajmując ostatecznie drugie miejsce. Gratulujemy dziewczętom srebrnego medalu, wspaniałej walki i sportowej  postawy, i choć wiemy , że ich apetyt na złoto był wielki, to jednak drugie miejsce w powiecie to też duży sukces z którego wszyscy bardzo się cieszymy. Mamy nadzieję, że dziewczęta będą rozwijać swoje sportowe pasje, a ich przygoda z siatkówką będzie trwać nadal.  Dziękujemy także kibicom z naszej szkoły, którzy tak wspaniale zagrzewali dziewczęta do walki, a warto dodać iż mecz finałowy obejrzeli prawie wszyscy uczniowie.

1 [2] [3]