2014-11-28     Jakuba, Stefana, Romy

Z okazji 100 rocznicy śmierci bł. Karoliny Kózkówny, pochodzącej z naszej diecezji odbyło się w naszej szkole przedstawienie poświęcone jej osobie. Uczniowie mogli dowiedzieć się kim była bł. Karolina i w jaki sposób zasłużyła sobie na to, by być wyniesioną na ołtarze.

Podobnie, jak w ubiegłym roku zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie akcji pomocowej dla polskiej parafii na Ukrainie. Szczegóły na plakacie.

W dniu 3 listopada 2014 r. sześcioro uczniów naszej szkoły przystąpiło do Tematycznego Konkursu Programistycznego „Małopolski Baltie 2015", zorganizowanego przez firmę SGP Systems i Kuratorium Oświaty w Krakowie. Uczestnicy mieli za zadanie, w obiektowym języku Baltie, napisać osiem programów, otrzymując ściśle określony rezultat.

W dniu dzisiejszym, 11 listopada 2014 r., odbył się V Masowy Szczawnicki Bieg Niepodległości. W imprezie wzięło udział 271 zawodników i niezliczone rzesze kibiców, którzy przybyli pod Karczmę „U Polowacy", by wspierać swoich faworytów. Uczestnicy biegu rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych. A najmłodsi z nich, Oliwia Niedzielska i Michał Ciesielka, mieli zaledwie po dwa lata.

Muzeum Pienińskie im. J Szalaya, nawiązując do ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez  Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, pragnie włączyć się w uroczyste obchody setnej rocznicy powstania Legionów Polskich. Zachęcamy do uczczenia pamięci żołnierzy tej formacji walczących o wolną Polskę.

Na stronie Muzeum Marszałka J. Piłsudskiego znajduje się lista legionistów pochodzących ze Szczawnicy.

Od dłuższego czasu mamy piękną polską jesień, ale musimy być też przygotowani, że okres pluchy i szarówki przyjdzie już niedługo. Pora jesienna, mimo pięknej pogody, przynosi krótszy dzień, a popołudniowe powroty do domu ze szkoły stają się przez to mniej bezpieczne.

W piątek 31 października 2014 r. klasa 4 b przedstawiła krótką inscenizację w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła" pt.: Bądź widoczny - świeć przykładem.

W dniach 23-26 października już po raz osiemnasty odbyły się w Krakowie Międzynarodowe Targi Książki.
Nowe miejsce (Hala EXPO ul. Galicyjska 9) przyciągnęło  tłumy miłośników literatury. Organizatorzy podają, że w ciągu tych  czterech dni Targi odwiedziło ponad 60 000 zwiedzających.

1 [2] [3] [4]