2017-04-30     Balladyny, Lilli, Mariana

Posłuchajcie!
Przed laty, dawno, dawno, o dzieci,
też był taki dzień jasny, taki cudny maj trzeci!
W wielkiej sali sejmowej, przed narodem król stawa,
odczytano raz pierwszy, Konstytucję, jej prawa...

W kolejnej, XXII edycji Konkursu Wiedzy o Pieninach nasi uczniowie potwierdzili trwającą od kilku lat świetną passę. W części przyrodniczo - geograficznej ponownie zwyciężyła Marzena Kukla (6b), a w części historyczno - etnograficznej czwarte miejsce zajęła Joanna Olszyna (6a). W konkursie fotograficznym "AGD naszych przodków" I miejsce zajęła Malwina Zachwieja (3b) a III - Mateusz Hamerski (3a).

ZOBACZ ZDJĘCIA

Przypominamy, że na początku roku szkolnego ustaliliśmy z Radą Rodziców wykaz dodatkowych dni wolnych w bieżącym roku szkolnym. W najbliższym czasie będą to: 2 4 i 5 maja.

KOMUNIKAT TUTAJ

W tej chwili przeprowadzamy orientację co do potrzeby organizacji grupy wychowawczej i sprawowania opieki w te dni. Zajęcia opiekuńcze zostaną zorganizowane dla grupy minimum 15 dzieci.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi odbył się przegląd artystyczny "Scenka lub piosenka".

Przed nami finałowy etap serii konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie.

1 kwietnia, w sobotę, (to nie prima aprilis) uczniowie klasy 3a zwiedzili Muzeum Pienińskie i Rezerwat przyrody Biała Woda.

GALERIA

W trakcie spotkania z rodzicami wyjaśniłem aktualną sytuację dotyczącą organizacji poszczególnych klas w Szkole Podstawowej nr 1 (SP1) oraz Szkole Podstawowej nr 2 (SP2).

Głos zabrali również: pani Anna Szczepaniak - Dyrektor Gimnazjum a od nowego roku szkolnego SP2 oraz pan Burmistrz - Grzegorz Niezgoda.

Umieszczenie w SP2 kilku oddziałów szkoły podstawowej, które zorganizowane zostałyby z uwzględnieniem woli Rodziców, jest wskazane dla odciążenia budynku SP1 a także zrealizowanie hasła reformy "szkoła bliska dziecku".

Decyzję o uczęszczaniu swojego dziecka w SP2 rodzice powinni złożyć w sekretariacie SP1 lub SP2 do środy do godz. 15:00

Przedstawiony na spotkaniu hasłowy plan - TUTAJ

ZEBRANIE WSZYSTKICH RODZICÓW NASZEJ SZKOŁY

W związku z realizowaną reformą oświaty i koniecznością jej reorganizacji na terenie Szczawnicy zapraszamy wszystkich rodziców uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1 na spotkanie w dniu 3 kwietnia 2017 r. (poniedziałek) na godz. 17:00 do sali gimnastycznej przy SP1.

Z uwagi na wagę tematyki spotkania wskazana jest obecność wszystkich Państwa na tym spotkaniu.

Dyrektor SP1 – Paweł Sypek

Dyrektor Gimnazjum – Anna Szczepaniak

Już po raz czwarty Nadleśnictwo Nowy Targ we współpracy z nadleśnictwem Krościenko przeprowadza Konkurs „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę".

1 [2] [3]