Strona główna
Treść
PRZEDWAKACYJNE WYCIECZKI
WYCIECZKA KLASY 4A Wycieczka piesza po okolicy Szczawnicy pozwoliła uczniom poznać piękno pienińskiej przyrody oraz najciekawsze miejsca regionu. Podczas spaceru uczestnicy aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu, rozwijając wiedzę o lokalnym środowisku i walorach turystycznych okolic
NAGRODY I BEZPIECZEŃSTWO
Podczas dzisiejszego apelu podsumowano akcję Rowerowa Wiosna, rozdano nagrody uczestnikom konkursu Języki w Zawodach oraz członkom Szkolnego Koła Wolontariatu. Drugą część apelu Pan Dyrektor poświęcił sprawom bezpieczeństwa w czasie wakacji. Podkreślił konieczność dotrzymywania ws
KLASY 8 WE WROCŁAWIU
Dzień pierwszy - wtorek Klasy ósme rozpoczęły dzień od zwiedzania Wrocławia z przewodnikiem. Uczniowie poznali najciekawsze zabytki i miejsca związane z historią miasta, spacerując po Starym Mieście oraz podziwiając jego wyjątkową architekturę. Następnie odwiedzili Hydropolis &
WYSTAWA FOTOGRAFII KSAWEREGO MAKOWSKIEGO
Zapraszamy na wystawę fotografii Ksawerego Makowskiego z kl. 7a.
WARSZTATY MALARSKIE W TPSP SZCZAWNICA
Uczniowie klasy 3a, w ramach zajęć rozwijających kreatywność uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach malarskich zorganizowanych w TPSP Szczawnica. Podczas zajęć dzieci miały okazję rozwijać swoją wyobraźnię, doskonalić umiejętności plastyczne oraz eksperymentować z róż
ZIELONA SZKOŁA 2026
W niedzielę 14.06.26r. kl. 5a wyruszyła w daleką i pełną wrażeń wyprawę na Zieloną Szkołę. Dzień pierwszy Wszyscy cali i zdrowi, po nocy pełnej emocji przed wyczekiwaną wyprawą, podbiliśmy Hel. Podziwialiśmy port rybacki, a w nim pracę ludzi i urządzeń portowych. Oczywiście
WYCIECZKA KLAS 6 DO WROCŁAWIA
DZIEŃ 1 W programie znalazło się zwiedzanie Hydropolis, Ostrowa Tumskiego, Rynku, Panoramy Racławickiej i Muzeum Narodowego. DZIEŃ 2 ZOO i Afrykarium, Ogród Japoński, Pergola i Hala Stulecia.
WYPRAWA 2B DO SKAMIENIAŁEGO MIASTA
Uczniowie klasy 2b uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce do Ciężkowic, gdzie zwiedzali Rezerwat Przyrody „Skamieniałe Miasto”. Podczas spaceru malowniczymi ścieżkami podziwiali niezwykłe formacje skalne o ciekawych kształtach i nazwach. Z dużym zainteresowaniem przemierzali
FINAŁ AKCJI ROWEROWA WIOSNA
Aktywność, dobra zabawa i integracja – tak można podsumować finał akcji „Rowerowa Wiosna”! W nagrodę za zaangażowanie w majową akcję, podczas której uczniowie regularnie przyjeżdżali do szkoły na rowerach, uczniowie SP1 wyruszyli na wycieczkę trasą Velo C
ZAPISY DO ŚWIETLICY 2026/2027
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy informuje, że trwają zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2026/27. KARTĘ ZGŁOSZENIA DZIECKA można pobrać otwierając poniższy link lub odebrać w sekretariacie szkoły. Wypełnioną kartę należy złożyć w sekretariacie Szkoły
DZIEŃ DZIECKA Z WOLONTARIATEM JEDYNKI
W niedzielę 31 maja, nasi Wolontariusze wraz z opiekunami odpowiadali za przygotowanie i prowadzenie strefy sportowej podczas obchodów Dnia Dziecka. Na najmłodszych czekało mnóstwo ruchu, dobrej zabawy i sportowych wyzwań – skoki w workach, zwinnościowy tor przeszkód
PREMIERA PRZEDSTAWIENIA "KONTEKSTY"
28 maja 2026 – to data, która we wspomnieniach wielu osób zapisze się jako wyjątkowe wydarzenie, które połączyło siłę dziecięcej kreatywności, zaangażowanie nauczycieli, organizatorów, instytucji oraz ludzi dobrej woli. W tym dniu szczawnicka scena
ŚWIĘTO SZKOŁY - FESTYN
Tradycją stał się szkolny festyn w ramach obchodów Święta Szkoły. Jak wiemy, majowe sienkiewiczowskie święta, to uczczenie rocznicy urodzin Patrona w dniu 5 maja oraz festyn z artystycznymi prezentacjami i aktywnościami sportowymi, który organizujemy zazwyczaj na przełomie ma
XXIII EDYCJA POLSKO-NIEMIECKIEJ WYMIANY SZKOLNEJ
25. maja - poniedziałek Nasi goście z Schöneiche dotarli dziś do Szczawnicy. Planujemy realizację ciekawego tygodniowego projektu. Współpraca ze szkołą w Schöneiche rozpoczęta została jeszcze w XX wieku ponieważ pierwsze spotkanie odbyło się w roku 2000. Od tego czas
WYJAZD ÓSMOKLASISTÓW NA WYDZIAŁ CHEMII UJ W KRAKOWIE
22 maja uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym na Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Kraków. Motywem przewodnim spotkania było „Znaczenie chemii w rozwoju społeczeństwa i gospodarki”. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję poznać nowo
FINAŁ XII EDYCJI KONKURSU „POZNAJEMY NASZE LASY I OJCZYSTĄ PRZYRODĘ”
XII Edycja Konkursu „Poznajemy nasze lasy i ojczystą przyrodę”. W tegorocznej edycji brało udział 1085 uczniów szkół podstawowych z powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego. Staszek Gołdyn już po raz drugi zakwalifikował się do finału i bardzo dobrze zapreze
SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI WOJSKA
Klasy V i VI uczestniczyły dziś w spotkaniu z przedstawicielami wojska w ramach edukacji dla bezpieczeństwa. Uczniowie mieli okazję zdobyć cenną wiedzę, poznać zasady bezpieczeństwa oraz z bliska zobaczyć specyfikę służby wojskowej. Dziękujemy za ciekawe i wartościowe spotkanie!
WYCIECZKA KLASY IV
Wycieczka klasy IV była pełna atrakcji i dobrej zabawy. Rozpoczęliśmy od wizyty w Miasteczku Galicyjskim, gdzie uczniowie poznali życie i zwyczaje dawnych mieszkańców oraz wzięli udział w kreatywnych warsztatach robienia świec sojowych. Następnie wybraliśmy się na spacer do ście