2020-02-22     Małgorzaty, Marty, Nikifora     "Miłość nie potępia - miłośc oczyszcza i dźwiga". Henryk Ibsen

Szkolny Przegląd Kolęd 2020 za nami. Tradycyjne i mniej znane kolędy zabrzmiały w sali gimnastycznej, a o każdej z nich kilka słów  powiedzieli prowadzący: Kinga Moskalik i Kacper Koterba.

23 stycznia odbył się XLIV Wojewódzki Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. A. Skupnia-Florka w Białym Dunajcu.

15 stycznia odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej Świątecznej. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Malinowska, Justyna Spodnik, Anna Różana, Fabian Kurnyta i Adam Adamczuk. Fabian zajął drugie miejsce w swojej grupie wiekowej, natomiast Ania i Adam zdobyli wyróżnienia. Gratulujemy wspaniałych występów!

Kiermasz świąteczny w Hotelu Szczawnica Park zorganizowany został przez rodziców uczniów klas piątych. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na wyjazd piątoklasistów na zieloną szkołę. Oprócz ozdób świątecznych można było zakupić przysmaki regionalne, ciasta i kiełbaski. W programie m.in. jasełka wystawione przez naszych drugoklasistów, występ chóru Pienińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz występ zespołu wokalnego Muzyczny Przystanek. Gorące podziękowania dla wszystkich osób, które zaangażowały się w organizację kiermaszu.

Ostatni dzień nauki przed Świętami Bożego Narodzenia. Od rana świąteczną atmosferę daje się odczuć w całej szkole. Odświętnie ubrani uczniowie i nauczyciele składają sobie świąteczne życzenia, w klasach spożywane są wspólnie przyniesione potrawy, słychać śpiew kolęd.

Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I NADCHODZĄCEGO NOWEGO ROKU 2020, NAJLEPSZE ŻYCZENIA ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT, POGODY DUCHA I SPEŁNIENIA WSZELKICH ZAMIERZEŃ W NOWYM ROKU SKŁADAJA DYREKCJA
I PRACOWNICY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W SZCZAWNICY

1. W dniach 23 grudnia 2019 r. – 6 stycznia 2020 r. w szkole trwać będzie świąteczno – noworoczna przerwa w zajęciach dydaktycznych.

Rozpoczęcie zajęć 7 stycznia 2020 r.

2. Przypominamy o ustalonych dodatkowych dniach wolnych od zajęć dydaktycznych w dniach 2 i 3 stycznia 2020 r. /kliknij link/

3. Sekretariat szkoły czynny będzie w dni robocze od 30 grudnia 2019 r

Brawo!!! Kuba Gondek pierwsze, a Michał Różany drugie miejsce w konkursie. Kuba trzeci raz z rzędu a Michał pnie się w górę (w ubiegłym roku był trzeci). Jesteśmy dumni. Brawo wszyscy "jedynkowicze ", brawo Joanna Moskalik.

Gościliśmy dzisiaj grupę dzieci i młodzieży wraz z opiekunami, którzy przybyli do Szczawnicy z Raszkowa i okolic, miejscowości zamieszkałych przez potomków Polaków w Naddniestrzu.

Wczoraj odbyły się miejskie eliminacje do XLIV Przeglądu Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia- Florka. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów. Recytowali gwarą wiersze pienińskich twórców ludowych.

1 [2] [3]