2019-10-20     Ireny, Kleopatry, Witalisa     "Daleko trudniej ukochać niewolnika, niż pisać o zniesieniu niewoli" - Adam Mickiewicz

Uroczystość Ślubowania i pasowania na uczniów to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły.

11 października odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas 0-3 w ramach akcji ,,Magiczne Drzewo Słodziaków”.

W dniu 7.10.2019 na Lotnisku Miejskim w Nowym Targu odbyły się sztafetowe biegi przełajowe dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych organizowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

W piątek 4 października 2019 r. obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji aż 97 uczniów klas 3 - 8 uczestniczyło w interaktywnym konkursie matematycznym.

4 października w ramach akcji ,,Magiczne Drzewo Słodziaków” biblioteka zorganizowała głośne czytanie fragmentów książki Renaty Piątkowskiej ,,Przyjaciele mogą więcej…”.

Dzisiaj, 2 października nasze koło teatralne wystawiło w Dworku Gościnnym trzy spektakle na motywach noweli H. Sienkiewicza pt. „Sachem”. Była to akcja charytatywna na rzecz Ani Ligas z Krościenka, którą czeka kosztowne leczenie.

Nasi czwartoklasiści byli dzisiaj na festiwalu w Nowym Sączu. Dziękujemy Rodzicom za organizację wyjazdu i Mamie Adasia Gacka za wszelkie wsparcie organizacyjne.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tegorocznym Memoriale Zdzisława Soliwody.

Wojciech Habela i Jacek Lecznar, krakowscy aktorzy, nasi "dobrzy znajomi" z lat ubiegłych, zaprezentowali nam grecką mitologię w bardzo ciekawy sposób, wciągając do gry aktorskiej naszych kolegów.

Zapraszamy na spektakl. Gramy dla Ani. Cieszymy się, że jest tak duże zainteresowanie. Mamy nadzieję, że podołamy a Widzom się spodoba.

1 [2] [3]