2019-11-18     Klaudyny, Romana, Tomasza     "Prawdziwym schronieniem dla czlowieka jest drugi człowiek". Przysłowie irlandzkie

Bieg z masowym udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych, po raz pierwszy zorganizowano w Szczawnicy w 2010 roku z okazji 92 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wczoraj odbył się dziesiąty, a po raz pierwszy "deszczowy", bieg, w którym wystartowało 215 uczestników. Tak duża frekwencja była sukcesem, zważywszy na skrajnie niekorzystną aurę.

Zaśpiewaliśmy Niepodległej.

Godzina 11 minut 11 - symbolika liczb zawartych w dacie 11 listopada. Spotkanie rozpoczęliśmy odśpiewaniem Hymnu Państwowego - Mazurka Dąbrowskiego, w wielkim chórze szkół całej Polski.

W środę 30 października naszą szkołę odwiedził ksiądz Piotr Boraca, misjonarz pracujący w Republice Środkowoafrykańskiej. Opowiedział nam o tym, jak wygląda jego praca i życie ludzi zamieszkujących jego parafię.

29-10 POMAGAMY

Kolejny rok pomagamy polskim dzieciom na Ukrainie.

X SZCZAWNICKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU I ZGŁASZANIA DRUŻYN SZKÓŁ, ORGANIZACJI A TAKŻE INDYWIDUALNYCH

TRASY BIEGU

Dziś klasa 1a udała się z wizytą do szczawnickiego oddziału banku PKO.

Czwartek, 24 października 2019 r.
Ósme klasy, wraz z wychowawczyniami, dyrektorem szkoły oraz rodzicami, na naukowej i historycznej wyprawie do Krakowa.

„Nie zapominajcie o tych,
Którzy w górach zostali
Strzegąc ognisk wśród nocy,
Strzegąc szlaków wysokich
Gdzieście też chcieli być!

Zbliża się 14 listopada dzień, kiedy to na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą.

1 [2] [3]