2016-08-30     Benona, Jowity, Szczęsnego     "To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia." - Paul Holbach

Z wielkim smutkiem zawiadamiam, że 6 sierpnia 2016 roku zmarła Pani Bronisława Świerz.

Informuję, ze z powodu urlopu pani sekretarki nasz szkolny sekretariat będzie nieczynny od 1 do 15 sierpnia.

Te słowa i nie tylko, bo jeszcze: „Kocham Waszą szkołę. Dziękuję za dobro i serce, pozostanie to w mojej pamięci”, zawarł w krótkim liście do nas Antoni Cybulski – „Człowiek Sienkiewicza”.

Rok szkolny 2015/2016 już za nami. To właśnie dzisiaj szczawniccy uczniowie po raz ostatni odwiedzili mury szkoły, by następnie udać się na zasłużony odpoczynek. Niektórzy z nich wrócą tu we wrześniu, a inni, szczególnie tegoroczni absolwenci, podażą swoją nową drogą.

W tym roku Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich odbywał się w Oblęgorku w dniach 20 - 22 maja. Na uroczystość tę udała się delegacja naszej szkoły w składzie: Dyrektor Szkoły - Paweł Sypek, Bożena Nowak (vice) i dwoje uczniów - Aleksandra Zachwieja i Jakub Cabała.

16 czerwca odbyliśmy wycieczkę do Krakowa. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach uczestniczyliśmy we Mszy Świętej i zwiedziliśmy tamtejszy klasztor.

Rozpoczynamy zapisy do świetlicy szkolnej na przyszły rok szkolny 2016/2017.

XVII Spotkanie Polsko - Niemieckiej Wymiany Szkolnej już za nami !!!

1 [2]