2016-10-23     Edwarda, Marleny, Seweryna     "Nie trzeba kłaniać się okolicznościom a Prawdom kazać, by za drzwiami stały" - Cyprian Kamil Norwid    

Sobotni wyjazd do Kina SOKÓŁ w Nowym Sączu na film pt. "Królestwo", to kolejna eskapada SKKT szczawnickiej Jedynki. 


20 października Panowie Wojciech Habela i Jacek Lecznar po raz kolejny gościli w naszej szkole. 


Pierwsza szkolna dyskoteka za nami. Gospodarze, czyli klasy piąte oraz Szkolny Samorząd Uczniowski, przygotowali mnóstwo atrakcji, takich jak loteria fantowa, malowanie twarzy, gry i konkursy, bufet ze smakołykami oraz oczywiście świetna zabawa przy muzyce. 


W piątek 14 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Dzień ten był szczególnie ważny dla pierwszoklasistów, którzy właśnie wtedy zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystego apelu wręczono również nagrody i wyróżnienia uczniom klas 3 - 6, którzy uzyskali najlepsze wyniki w konkursie zorganizowany w ramach VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.


W dniach 10-14 października uczniowie klas 0a, 0b, 2c, 2d, 3b, 5a i 5c wzięli udział w warsztatach z okazji „Dni Kultury Japońskiej" w Bibliotece Miejskiej w Szczawnicy. Zajęcia prowadziła pani Jagoda Cedzidło, absolwentka kierunku filologii japońskiej Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych w Łodzi.


Samorząd - według Janusza Korczaka -

„to właśnie praca, żeby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem pracują, uczą się i pół dnia razem spędzają, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał, nie wyśmiewał, a przeciwnie, żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się i pilnował porządku". W czwartek na hali w Niedzicy nasza reprezentacja chłopców wywalczyła podium zdobywając trzecie miejsce w Turnieju Ośrodka Pieniny w Halowej Piłce Nożnej.


Przy pięknej, słonecznej pogodzie w dniu 30 września rozegrane zostały na nowotarskim lotnisku Igrzyska Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.


W piątek 30 września 2016 r. obchodziliśmy VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji ogromna cześć uczniów naszej szkoły uczestniczyła w konkursie matematycznym, zorganizowanym dla klas 3 - 6.


Już jutro wielkie stracie i walka o tytuł MISTRZA TM! W rozgrywkach wezmą udział tylko ci, który na czas zgłosili swój udział. A kto wygra? Wygra najlepszy!


1 [2]
Liczba gości :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska