2016-05-26     Eweliny, Jana, Pawła

Niepewna pogoda nie okazała się przeszkodą w kontakcie ze wspaniałą przyrodą Tatr.

16 maja 2016 roku klasy 2"c" i "d" wraz z wychowawczyniami i opiekunami wybrały się zwiedzać Centrum Górskie "Korona Ziemi" w Zawoi. Byliśmy niezwykle ciekawi tego miejsca i okazało się,że warto było zaplanować tegoroczną wycieczkę właśnie tam.

W dniach 8-15 maja 2016 r. odbędzie się ogólnopolska , XIII już edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Jutro, w czwartek, 12 maja zapraszamy rodziców na "dzień otwarty" przeniesiony z pierwszego czwartku maja z powodu urodzin Patrona.

Z nauczycielami można będzie się spotkać indywidualnie w godz. 15:30 - 16:30

Dzisiaj, 5 maja 2016 roku, przypada 170 rocznica urodzin naszego Patrona - Henryka Sienkiewicza. Uczciliśmy ją barwnym korowodem postaci z Jego utworów. Pod Sztandarem Szkoły ponad 400 osób, uczniów, nauczycieli i rodziców, przeszło ulicami miasta.

W czwartek reprezentacja naszej szkoły złożona z drużyn dziewcząt i chłopców udała się do Maniów na zawody w czwórboju lekkoatletycznym.

Poniedziałkowe lekcje w klasie 1 b były wyjątkowe. Wszyscy wiemy jak ważne jest zdrowe odżywianie i kompletna dieta. Ale jak to wytłumaczyć pierwszakom? Okazją do tego stała  się niezwykła lekcja matematyki i ekonomii, której efektem były smaczne i zdrowe kanapki samodzielnie przygotowane przez uczniów.

W związku z trwającą procedurą zatwierdzania projektu organizacji roku szkolnego 2016/2017 zawiadamiam, że na dzień dzisiejszy, wszystkie osoby, które złożyły wnioski do klasy 1 oraz "zerówki" są zakwalifikowane i umieszczone w projekcie. Ostateczne listy opublikuję po uzyskaniu akceptacji arkusza przez Organ Prowadzący.

Trzeciomajowe Święto ma w Szczawnicy wieloletnią tradycję.

Od 26 lat mieszkańcy i goście spotykają się na Przysłopie na patriotycznej uroczystości. Przełęcz Przysłop, to miejsce pamięci poległych tam partyzantów oraz rodziny Fijasów, która zginęła w spalonych przez hitlerowskich, niemieckich nazistów budynkach.
Szkołę Podstawową nr 1 reprezentował Poczet Sztandarowy (Bartek Kwiatkowski, Karolina Bańkosz, Justyna Zachwieja i Oliwia Żabińska) - delegacja, która złożyła kwiaty pod pomnikiem poległych partyzantów.

Z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja klasy 4B i 5B wraz z wychowawczyniami przygotowały uroczysty apel. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali najważniejsze fakty historyczne związane z uchwaleniem Konstytucji, a także recytowali wiersze i śpiewali piosenki o tematyce patriotycznej. To ważne święto społeczność szkolna uczciła zakładając strój galowy, a wielu uczniów specjalnie na tę okazję zaopatrzyło się w biało-czerwone flagi.

1 [2] [3] [4]