2015-04-21     Jarosława, Konrada, Selmy     "Kochać to trwać w wierności i oddaniu". William Szekspir

Światowy Dzień Ziemi, to święto obchodzone na całym świecie już od 45 lat. Promuje ono postawy ekologiczne wśród mieszkańców Ziemi. W tym roku spotkanie w naszej szkole przebiegło pod hasłem "Z energią zmieńmy źródła".

W czwartek 9 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniu zorganizowanym w ramach projektu realizowanego przez Urząd Miasta i Gminy Szczawnica. Podczas tej nietypowej lekcji ekologii uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach związanych z odpadami oraz poznali sposoby segregowania śmieci.

1 kwietnia jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, gdyż o godz. 9:00 rozpoczną swój sprawdzian nasi szóstoklasiści. Prosimy ich o przybycie najpóźniej na godz. 8:30. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki !!!

Po złożeniu deklaracji przez rodziców podaję plan pracy szkoły w czasie rekolekcji. W rekolekcjach nie biorą udziału klasy "0".

Rekolekcje odbywają się od środy do piątku. Każdy dzień rozpoczynamy o godz. 8:00 lekcjami według specjalnie ułożonego planu, który publikujemy poniżej (należy kliknąć tą wiadomość). Po trzech lekcjach uczniowie udają się pod opieką nauczycieli do kościoła. Po zakończeniu nauk rekolekcyjnych, czyli ok. godz. 12:00 uczniowie udają się do domów, młodsi są odbierani przez rodziców pod kościołem.

Zgłoszeni uczniowie, według sporządzonych list, powracają pod opieką nauczycieli do szkoły na obiad oraz świetlicę. Zbiórki tych uczniów będą ogłaszane pod koniec nabozeństw.

Marzec upływa naszym młodym artystom pod znakiem śpiewania po angielsku. Jeszcze nie opadły emocje po szkolnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, a nasi uczniowie już próbowali swoich sił w kolejnym tego typu konkursie.

Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1

Szczawnica, 25 – 27.03.2015 r.

Proszę o zapoznanie się z planem pracy szkoły w czasie rekolekcji. Rodziców proszę o złożenie deklaracji (wg wzoru przekazanego przez dzieci).

12 marca nasi alpejczycy w składzie: Laura Oleś, Denis Madeja, Patryk Słowik i Kamil Węglarz   w zawodach powiatowych na stoku w Kluszkowcach, wywalczyli drużynowo znakomite trzecie miejsce, zajmując indywidualnie wysokie pozycje i uzyskując awans do zawodów wojewódzkich.

Kolejny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej za nami. W czwartek, 12 marca, nasi młodzi, utalentowani muzycznie i językowo artyści ponownie stanęli na scenie aby zaprezentować swoje umiejętności. Oprócz uczniów z naszej szkoły, w konkursie wzięli udział wykonawcy ze Szkoły Podstawowej w Szlachtowej. Zarówno gospodarze jak i goście zaprezentowali bardzo wysoki poziom dając komisji niezwykle trudne zadanie.

Na cmentarzu w Szczawnicy pochowany jest Honorowy Obywatel Grudziądza, rotmistrz kawalerii II RP Jan Ładoś, dowódca II szwadronu 18. Pułku Ułanów Pomorskich, który to Pułk wsławił się słynną szarżą na pozycje odpoczywających Niemców we wrześniu 1939 r. Było to w miejscowości Krojanty koło Chojnic.

1 [2] [3]