2015-03-06     Jordana, Marcina, Róży     "Człowiek dąży do pełni poznania, gdyż jest istotą, która z natury szuka prawdy - i nie może bez niej żyć. - Jan Paweł II    

Rozpoczynamy procedurę rekrutacji do oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszych na rok szkolny 2015/2016. Prosimy o zapoznanie się z zasadami rekrutacji oraz pobranie odpowiednich dokumentów. Wypełnione dokumenty należy składac w sekretariacie szkoły zgodnie z kalendarzem rekrutacji, czyli do 31 marca 2015 r.


Od 15 lat trwa nasza współpraca ze szkołą podstawową Storchenschule Schöneiche koło Berlina. Już szesnaste spotkanie odbędzie się w dniach 8 - 13 czerwca 2015 roku. Tym razem to szczawnickie dzieci pojadą do Niemiec. Zrealizujemy nasz projekt według programu, o którym będziemy informować. Zapraszamy również do wspomnień i zapoznania się z historią współpracy.


Zapraszamy wszystkich uczniów zainteresowanych fotografią do udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficznym organizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych. Celem konkursu jest przedstawienie walorów otaczającej nas przyrody, odkrywanie ciekawych gatunków roślin i zwierząt oraz mniej znanych zakątków Pienin.


W czwartek 12 lutego w Białym Dunajcu odbył się FINAŁ XXXIX Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka, co roku organizowany przez Szkołę Podstawową i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu. W etapie wojewódzkim wzięli udział młodzi recytatorzy i gawędziarze ze Skalnego Podhala, Orawy, Spisza oraz Pienin - zwycięzcy eliminacji szkolnych i gminnych.


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, w ramach projektu ekologicznego "Czysta Małopolska".


W środę, 11 lutego klasy piąte połączyły siły ze Szkolnym Samorządem Uczniowskim i zorganizowały dyskotekę karnawałową. Wychowawcy i rodzice piątoklasistów, którzy zaangażowali się w organizację imprezy, jak zawsze stanęli na wysokości zadania. Nie zabrakło pysznych poczęstunków w bufecie oraz wspaniałych nagród w loterii fantowej.


Serdecznie zapraszamy solistów i zespoły do udziału w kolejnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Odbędzie się on w czwartek, 12 marca, o godzinie 15:00.


Właśnie dzisiaj obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. To niebanalne święto ma nam przypomnieć, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.


Sukcesem uczniów naszej szkoły zakończyła się rywalizacja w zawodach powiatowych w pływaniu, które odbyły się na pływalni w Nowym Targu. Nasi pływacy wystartowali w większości konkurencjach na dystansie 50 metrów zdobywając czołowe lokaty.


1 [2] [3]
Liczba gości :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska