2014-10-24     Arety, Marty, Marcina     "Dusza ludzka ma dwa stany: jest polem walki albo pobojowiskiem" - Eliza Orzeszkowa

Co robisz, kiedy kot przebiegnie Ci drogę? Obchodzisz feralne miejsce o pięć kilometrów dłuższą trasą, pędząc przez dzikie zarośla? Czy cofasz się trzy kroki lub obracasz trzy razy w lewą stronę, wpadając w ogromną błotnista kałużę? Nie..? To pewnie wykonujesz dziki taniec jaskiniowca, mający odpędzić złe moce, a inni uczestnicy ruchu patrzą na Ciebie z pożałowaniem i litościwą troską? A może bojąc się kompromitacji, nie reagujesz, drżąc jednocześnie z obawy przed siedmioletnim pechem?

„Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie,
w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć
i wiele myśli…”

GALERIA ZDJĘĆ

1 października 2014 roku odbyła się piesza wycieczka klasy 1 b. Ze szczytu Bryjarki podziwialiśmy panoramę Szczawnicy i piękno krajobrazu Pienin.

W tym roku po raz siódmy miesiąc październik ogłoszono miesiącem bibliotek szkolnych. My również chcemy uczcić ten czas  szczególnymi wydarzeniami w naszej bibliotece. Zapraszamy  wszystkich uczniów i nauczycieli do aktywnego włączenia się w nasze święto.

W dniu dzisiejszym, to jest 26 września, obchodziliśmy IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji wielu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w konkursie matematycznym, zorganizowanym właśnie dla uczczenia tego matematycznego święta.

Jesteś uczniem szkoły podstawowej? A może rodzicem, babcią czy dziadkiem takiego ucznia?  Hmm... Niestety nie... Nie martw się! Tak naprawdę to nie ma znaczenia. W piątek 26 września, każdy może pytać i być odpytany z tabliczki mnożenia. :)

,,Słyszę i zapominam - Widzę i pamiętam - Robię i rozumiem”
Konfucjusz (551-479 p.n.e.) – chiński filozof.

Na spotkaniach z rodzicami 17 września br. dokonano wyborów rad klasowych oraz przedstawicieli do Rady Rodziców Szkoły. Rada Rodziców wybrała swoje władze na rok szkolny 2014/2015.

W piątek 19 września 2014 r. dzieci z klas pierwszych  uczestniczyły w uroczystym, pasowaniu na czytelników i spotkaniu autorskim z panem Rafałem Lasotą zorganizowanym przez szkolną bibliotekę.

1 [2]