2015-05-27     Amandy, Jana, Juliana

Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie,
   Dwie tylko: poezja i dobroć... i więcej nic...

C. K. Norwid

Bieżące relacje z poszczególnych dni pobytu na "Zielonej Szkole" zamieszczamy poniżej.

DZIEŃ 1 NIEDZIELA

DZIEŃ 2 PONIEDZIAŁEK

DZIEŃ 3 WTOREK

W dniach od 22 - 24 maja odbył się XXIII Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich w Przasnyszu (jednym z najstarszych miast historycznych na Mazowszu),  którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza. Na tym Zlocie wśród 38 delegacji naszą szkołę reprezentowali Hubert Ptak z kl. VIa,  Ania Sinkiewicz z kl. VIb i p. Anna Oleś.

Jesteśmy laureatami wojewódzkimi w kategorii - poster (pierwszoklasiści wraz z p. Anną Oleś i Anną Gąsienicą). Dla przypomnienia - w etapie rejonowym laureatką została p. Danuta Malinowska za scenariusz zajęć ekologicznych.

W piątek, 8 maja, trójka naszych młodych artystów wzięła udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej i Niemieckiej organizowanym przez Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem. Impreza miała charakter przeglądu solistów wykonujących piosenki w języku angielskim lub niemieckim.

Bardzo proszę o zapoznanie się z bardzo ważnym komunikatem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczawnicy. Termin kontaktu i składania wniosków upływa z dniem 15 maja 2015 r.

Maj i czerwiec, to ostatnie miesiące roku szkolnego. Właśnie teraz ważyć się będą losy promocji naszych uczniów a także końcowych cenzurek absolwentów. Końcowe miesiące są tez czasem wielu wydarzeń i aktywności.

Sukcesem naszej drużyny szczypiornistów zakończył się turniej na szczeblu Ośrodka Szczawnica.

Światowy Dzień Ziemi, to święto obchodzone na całym świecie już od 45 lat. Promuje ono postawy ekologiczne wśród mieszkańców Ziemi. W tym roku spotkanie w naszej szkole przebiegło pod hasłem "Z energią zmieńmy źródła".

1 [2] [3]