2021-01-17     Antoniego, Henryki, Mariana     "Gdy traktujemy nasze istnienie jako zadanie, jest ono zawsze do zniesienia" - Marie von Ebner-Eschenbach

Zachęcamy ósmoklasistów do zapoznania się z ważnymi wiadomościami dotyczącymi egzaminów 2021, m.in terminami, organizacją, dostosowaniami.

ARCHIPELAG SKARBÓW

RODZICÓW KLAS VII I VIII PROSZĘ O UWAGĘ I ZAPOZNANIE SIĘ Z MATERIAŁAMI ZAMIESZCZONYMI W TEJ WIADOMOŚCI

OPIEKA STOMATOLOGICZNA

Szanowni Państwo,

Miasto i Gmina Szczawnica po raz kolejny podpisało porozumienie z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej "Sanacja" w Szczawnicy. Przychodnia ma świadczyć opiekę stomatologiczną dla dzieci z terenu Szczawnicy, Szlachtowej i Jaworek. Świadczenia finansowane są z budżetu gminy.

Ze świadczeń stomatologicznych mogą bezpłatnie korzystać dzieci i młodzież, w pierwszej kolejności przyjmowani będą pacjenci z bólem zęba i zaawansowaną próchnicą. NZOZ w ramach porozumienia będzie prowadził także nieodpłatne przeglądy stomatologiczne dla dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych.

Procedura wymaga złożenia przez rodzica oświadczenia, którego wzór zamieszczam w załączniku poniżej.

Podpisane oświadczenie należy złożyć w sekretariacie szkoły do piątku 27.11.2020. do godz. 10:00. Można zrobić skan i nadesłać na sekretariat@sp1.szczawnica.pl

WZÓR OŚWIADCZENIA

W okresie pracy zdalnej biblioteka szkolna poleca książki :

- dla młodszych czytelników ( klasy 1-3 )

- dla starszych uczniów ( klasy 4-6)

Książki te oraz lektury szkolne można wypożyczać codziennie w godzinach 10.30 -14.30 (w piątek od 9.30 -  do 13.30).

Jeśli chciałbyś skorzystać z propozycji online zapraszamy:

Obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, już 102 rocznicy, pozostaną na pewno w naszej pamięci, jak wiele innych wydarzeń, które zakłóciła epidemia wirusa. Pamiętamy o naszych przodkach, którzy ponad 100 lat temu poświęcili życie, by Polska po latach niewoli stała się znowu silnym i niepodległym państwem.

ś.p. Czesława Ciesielka

5 listopada 2020 r. zmarła Pani Czesława Ciesielka, emerytowana nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy, w której pracowała przez większość swojej 40-letniej pracy nauczycielskiej. W latach 1982 – 1986 była wicedyrektorem szkoły. Miałem zaszczyt poznać i współpracować z Panią Czesławą na początku mojej pracy w Szczawnicy. Była zawsze wzorem dla koleżanek i kolegów, cieszyła się autorytetem środowiska, wychowanków i rodziców. Zawsze służyła radą i wsparciem, od Niej uczyłem się być Nauczycielem.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 11.11.2020. o godz. 13:00 mszą św. w kościele parafialnym w Szczawnicy, po której nastąpią uroczystości na cmentarzu parafialnym.

Dyrektor Szkoły – Paweł Sypek

Pani Dyrektor Czesława Ciesielka całe swoje życie zawodowe związała ze Szkołą Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy. Pochylała się z cierpliwością i troską nad kolejnymi rocznikami najmłodszych szczawniczan i uczyła ich trudnej sztuki pisania, czytania i liczenia. Z dużą odpowiedzialnością pełniła rolę wychowawcy. Uczyła swoich wychowanków sumienności, punktualności, pracowitości, odpowiedzialności. Te cechy posiadała sama, więc wymagała ich też od innych.

Gdy w Szczawnicy przybyła druga szkoła podstawowa, pani Czesława została wierna Jedynce. Wkrótce została wicedyrektorem szkoły. Pełniła ten urząd z wielkim zaangażowaniem i rzetelnością aż do czasu swojej emerytury.

Pamiętamy ją jako osobę dzielną, wytrwałą, umiejącą pokonywać trudności. Zostanie nam w oczach Jej obraz, gdy nawet w ostatnich miesiącach życia energicznie przemierza z kijkami trasę po szczawnickich alejach, ścieżkach i promenadzie. Wielu zapamięta Jej codzienną obecność na Mszy świętej w kościele.

Pani Czesławo, bieg ukończyłaś, wiary ustrzegłaś. Mamy nadzieję, że Pan obdarzył Cię wieńcem chwały. Raduj się w niebie!

Halina Mastalska

ULOTKA 1

PEŁNA INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

Ulotki informacyjne zostały rozdane uczniom klasy ósmej z prośbą o wręczenie ich rodzicom.

1 [2]