2014-10-31     Urbana, Wolfganga     "Słuszny sposób myślenia pozwala zabrać głos także sercu" - Albert Schweitzer

21 października w Nowym Targu odbył się rejonowy konkurs „Piosenki legionowej". Wzięło w nim udział dwoje uczniów z naszej szkoły: Anna Sinkiewicz z klasy 6b oraz Bartłomiej Trzeszczoń z klasy 4a.

17 października w naszej szkole odbył się turniej piłki nożnej „O Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr  1 w Szczawnicy". Nasza drużyna zmierzyła się z sąsiadującymi Szkołami Podstawowymi z Krościenka, Szlachtowej i Grywałdu.

W dniu dzisiejszym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy wysłuchali koncertu Łódzkiego Duetu Akordeonowego. Muzycy Zbigniew Sobieraj i Kazimierz Barasiński, podczas godzinnego występu, przekazali młodym słuchaczom solidną porcję wiedzy z zakresu muzyki.

W najbliższą środę o godz. 16:00 odbędzie się kolejne spotkanie Rady Rodziców naszej szkoły. Przewodnicząca RR oraz Dyrektor Szkoły zapraszają wszystkich przedstawicieli klasowych rad rodziców.

23 października uczniowie klasy 2b uczestniczyli w lekcji szkoleniowej poświęconej bezpieczeństwu na drodze, zasadach prawidłowego korzystania z przejść oraz rozpoznawaniu podstawowych znaków. Scenariusz lekcji przygotowali uczniowie aktywu bibliotecznego pod opieką nauczyciela. Podczas spotkań w bibliotece uczniowie klas 5 i 6 wykonali makiety pasów drogowych, sygnalizacji świetlnej dla pieszych, rowerzystów i samochodów oraz wybranych znaków drogowych.

Akcja „Odblaskowa Szkoła" trwa i bierze w niej udział coraz więcej osób. Ostatnio do działalności edukacyjnej i pracy na rzecz rozpowszechnienia idei bezpiecznego poruszania się po polskich drogach, przystąpił Samorząd Uczniowski. Z tej okazji przedstawiciele społeczności szkolnej pod opieką pani Katarzyny Węglarz, ku ogromnej radości pozostałych uczniów, zorganizowali odblaskową dyskotekę.

Co robisz, kiedy kot przebiegnie Ci drogę? Obchodzisz feralne miejsce o pięć kilometrów dłuższą trasą, pędząc przez dzikie zarośla? Czy cofasz się trzy kroki lub obracasz trzy razy w lewą stronę, wpadając w ogromną błotnista kałużę? Nie..? To pewnie wykonujesz dziki taniec jaskiniowca, mający odpędzić złe moce, a inni uczestnicy ruchu patrzą na Ciebie z pożałowaniem i litościwą troską? A może bojąc się kompromitacji, nie reagujesz, drżąc jednocześnie z obawy przed siedmioletnim pechem?

W dniach od 6 do 10 października, biblioteka szkolna w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, zorganizowała dla swoich czytelników szereg ciekawych konkursów. Oto wyniki.

„Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie,
w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć
i wiele myśli…”

1 [2] [3]