2017-01-23     Fernandy, Jana, Rajmundy     "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego człowieka" - Lew Tołstoj

W dniu 20 stycznia 2017 r., podobnie jak w latach poprzednich, odbył się w szczawnickiej „Jedynce” Szkolny Koncert Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział uczniowie wszystkich klas oraz występująca gościnnie Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dnia 19 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

34 uczniów SP1 i 15 szczawnickich gimnazjalistów uczestniczyło w ostatni piątek w Nocy Biologów zorganizowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Z ostatniej chwili !!!

Uczniowie szkół szczawnickich będą mogli zakupić karnet 2-godzinny na Palenicę w zniżkowej cenie 17 zł. Warunkiem jest wpisanie ucznia na listę w szkole po złożeniu przez rodzica oświadczenia i posiadanie przy zakupie w kasie PKL ważnej legitymacji szkolnej.

Korzystanie ze stoku odbywaloby się na odpowiedzialność rodziców lub pod ich opieką.

W trakcie organizacji są również zajęcia nauki jazdy na nartach, ale o tym poinformujemy w późniejszym terminie.

WZÓR OŚWIADCZENIA

Rozpoczął się kolejny, rejonowy etap, serii konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez  Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie.

W związku z przewidywaną dłuższą nieobecnością pani Małgorzaty Małeckiej - Majerczak, dyżur w bibliotece szkolnej, do odwołania, pełnić będzie pani Monika Świerz. Zmienią się również godziny pracy biblioteki.

TYMCZASOWE GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Świąteczny czas sprzyja przemyśleniom i refleksjom. To właśnie wtedy uświadamiamy sobie, jak piękne są chwile spędzone w gronie przyjaciół. I chociaż wieczór wigilijny dopiero za kilka dni, my już dziś mogliśmy poczuć jego magię.

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach rejonowych do Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej o Pierścień św. Kingi. Impreza ta cieszy się ogromną popularnością, w ubiegłym roku odnotowano ponad 700 zgłoszeń z całej Polski.

W ramach prezentu mikołajkowego wybraliśmy się do Dworku Gościnnego na spektakle "Jaś i Małgosia" (klasy 0-3) oraz "W krainie mitów" (klasy 4-6). Członkowie Samorządu Uczniowskiego pełnili w tym dniu funkcje pomocników Świętego Mikołaja i przygotowali dla uczniów słodką niespodziankę.

1 [2] [3]