2016-02-09     Bernarda, Eryki, Rajmunda     "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - trwać w błędzie." Cyceron

Walka z hałasem w naszej szkole trwa już od wielu lat. Jednak, poza uświadamianiem szkodliwości hałasu i próbami zachęcania dzieci do zachowań nie generujących hałasu, ta działalność nie przynosi efektu w postaci obniżenia hałasu w szkole. Ostatnio zakupiliśmy pomoc dydaktyczną - miernik hałasu, która pomoże nam w prowadzeniu akcji. Zamieszczona fotografia przedstawia urządzenie z odczytem pomiaru hałasu na przerwie po 3 lekcji na głównym korytarzu pierwszego piętra. Maksymaly poziom osiągnięty podczas 1-minutowego pomiaru wyniósł 87,3 dB. Jest to wynik bardzo wysoki. W następnych pomiarach będziemy wspólnie starac się o jego obniżanie. Zamieszczamy również tekst artykułu z portalu "Edukacja - Internet - Dialog" mówiący o problematyce hałasu w szkołach.

Kontynuujemy przygotowania do wystawienia, wspólnie z niemieckimi kolegami z Schöneiche, sztuki teatralnej będącej skutkiem projektu BEZPIECZNA+.

O tym, że czytanie książek niesie ze sobą szereg korzyści, nie trzeba nikogo przekonywać. Dlaczego zatem, temu przyjemnemu i rozwijającemu zajęciu poświęca się tak mało osób? Jedynie 10% z nas czyta więcej niż 7 książek rocznie.

W tym roku szkolnym nasza szkoła realizuje projekt MEN „Książki naszych marzeń", który zakłada doposażenie bibliotek szkolnych o nowości wydawnicze podnoszące atrakcyjność księgozbioru i mające zachęcić uczniów do korzystania z bibliotek. Dzięki dofinansowaniu w ostatnich dniach listopada udało się nam zakupić 159 nowych i przede wszystkim atrakcyjnych dla młodego odbiorcy książek.

Uwaga - wszyscy uczestnicy warsztatów teatralnych "Bezpieczna+". 26 i 27 stycznia - kolejne spotkania w szkole.

W ostatni piątek, 8 stycznia, w szkolnym przeglądzie zaśpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

10 listopada Liceum Ogólnokształcące w Krościenku ogłosiło międzyszkolny konkurs na projekt okładki ulubionej książki. Technika prac była dowolna i zależała tylko od pomysłowości autora.  Główną nagroda był wyjazd do Krakowa i wizyta w Telewizji Kraków.

W konkursie wzięły udział szkoły z Krościenka, Krośnicy, Szczawnicy i Szlachtowej.

Ponad pięćdziesięcioro dzieci z naszej szkoły, w dziewięciu grupach, wędrowało pod czujnym okiem dorosłych opiekunów ulicami miasta.

Ostatnie przed świętami spotkanie szkolnej społeczności. Przygotowane przez trzecie klasy, wsparte występem scholi oraz naszych instrumentalistów interesujące, trzymające w napięciu, świetnie zagrane przedstawienie.

1 [2] [3] [4]