2015-10-07     Krystyna, Marii, Marka     "Chcecie być szczęśliwi przez chwilę? Zemścijcie się. Chcecie być szczęśliwi na zawsze? Przebaczcie." - Henry Lacordaire    

Podczas rozegranych w dniu 29 września w Nowym Targu Igrzysk Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych, Ania Salamon z kl. V b  po zaciętej walce wywalczyła brązowy medal. Równie dobrze spisała się Ola Janc z kl. VI b zajmując wysokie VII miejsce.


Dzisiejszy dzień, dla społeczności szczawnickiej „Jedynki", był szczególny. Odbyły się bowiem wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas IV - VI, kierując się zasadą demokracji, w głosowaniu tajnym, równym i powszechnym, wyłonili swoich przedstawicieli, którzy m. inn. będą pośredniczyć w wyrażaniu opinii i potrzeb społeczności uczniowskiej.


W dniu 25 września, obchodziliśmy V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji wielu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w konkursie matematycznym, zorganizowanym właśnie dla uczczenia tego matematycznego święta.Już w środę, 30 września, odbędą się w naszej szkole wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego, który przez najbliższy rok będzie nie tylko reprezentował szczawnicką „Jedynkę", ale również pośredniczył w wyrażaniu opinii i potrzeb społeczności uczniowskiej.


We wtorek, 22 września, naszą szkołę odwiedzili panowie Wojciech Habela i Jacek Lecznar. Podczas przedstawienia aktorzy wraz z uczniami, w prosty i zabawny sposób, powtórzyli wiadomosci dotyczące części mowy oraz części zdania.


Średnio, tylko 1,79 sekundy potrzebował ubiegłoroczny zwycięzca na odczytanie wygenerowanego przez system i wyświetlonego na monitorze działania, dokonanie szybkich pamięciowych obliczeń, sprawnie wprowadzenie wyniku z klawiatury oraz zweryfikowanie i zatwierdzenie go.

Czy ktoś pobije ubiegłoroczny rekord?


W najbliższy wtorek, 15 września 2015 roku, zapraszamy rodziców na godzinę 16:00 na pierwsze spotkanie w tym roku szkolnym. Z uwagi na współdzielenie sal lekcyjnych przez kilka klas, wychowawcy klas: 5a, 5b, i 6a zaproponują zebrania w wybranych miejscach w szkole czyli w : świetlicy, sali nr 10 oraz czytelni.

Tematyka spotkań:------->>>>Wiadomość, której szukasz nie jest już publikowana na stronie główniej? Sprawdź więc archiwum!


Liczba gości :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska